Kanada Ukrayna askerlerini İngiltere’de eğitecek

Kanada Ulusal Savunma Bakanı Anita Anand, ülkesinin 'Ukrayna askerlerini' İngiltere’de eğiteceğini söyledi. Kanada Ulusal Savunma Bakanı Anita Anand, Ottawa’da düzenlediği basın toplantısında, program kapsamında dönüşümlü olarak görev yapacak 225 askeri eğitmenden 90’ın.

Kanada Ukrayna askerlerini İngiltere’de eğitecek

Kanada Ulusal Savunma Bakanı Anita Anand, ülkesinin 'Ukrayna askerlerini' İngiltere’de eğiteceğini söyledi.

Kanada Ulusal Savunma Bakanı Anita Anand, Ottawa’da düzenlediği basın toplantısında, program kapsamında dönüşümlü olarak görev yapacak 225 askeri eğitmenden 90’ının 12 Ağustos’ta İngiltere’ye gönderileceğini duyurdu.

Anand, 10 binden fazla Ukrayna askerine eğitim verilmesinin planlandığı programa İngiltere, Hollanda ve Yeni Zelanda’dan askeri uzmanların da katılacağını kaydetti.

Ukrayna ile 2015'te başlattıkları UNIFER Programı kapsamında 33 binden fazla Ukrayna askerini eğittiklerini aktaran Anand, Rusya-Ukrayna savaşı ile askıya alınan programın böylece yeniden başlatıldığını ifade etti.

"Ukrayna askerleri İngiltere'ye temmuzdan itibaren gitmeye başladı"

Anand, Ukrayna askerlerinin İngiltere'ye temmuzdan itibaren gitmeye ve eğitim almaya başladıklarını söyleyerek, "Geçtiğimiz kış Ukrayna'da eğitime ara verdiğimizde fırsat buldukça ve nerede olursa olsun eğitime devam edeceğimizi açıkça söylemiştik. Şimdi bu sözümüzü yerine getiriyoruz." dedi.

Kanada öncülüğündeki askeri eğitimler, İngiltere'nin güneydoğusunda bulunan askeri üste gerçekleştiriliyor.

Anand, eğitimlerin silah taşıma-kullanma, savaş alanı ilk yardım, saha araçları ve devriye de dahil olmak üzere cephe hattı savaşı için gerekli bireysel becerilere odaklandığının altını çizdi.

Ukrayna'nın Mıkolayiv kentine Rus hava saldırıları arttı

 

Papa: Kanada'da yerlilere yapılanlar soykırım

 

Rusya'nın rezervlerinde artış

 

Rusya'dan Azerbaycan ve Ermenistan'a "itidal" çağrısı

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER