Hatayspor ve Gaziantep FK'den Ligden Çekilecek İddialarına Yanıt!

Hatayspor ve Gaziantep FK'den "ligden çekilme" üzerine baskı yapıldığı ve kulislerde çekildik açıklamalarına sonunda bir yanıt geldi.

Hatayspor ve Gaziantep FK'den Ligden Çekilecek İddialarına Yanıt!

Yaşanan Deprem felaketinden sonra ligden çekileceği iddia edilen ve kulislerde yakınlarda açıklanacak diye duyumlar gelen Hatayspor'da, basın sözcüsü Mustafa Özat iddiaları yalanlarken, "Canımızla boğuşuyoruz. Öyle bir kararımız yok, kim dedi böyle bir şeyi bilmiyorum. Biz canımızın derdindeyiz." sözlerini kullandı.

Ligin geri kalanı ile alakalı TFF'ye taleplerde bulunan Hatayspor ile Gaziantep FK, sezon sonuna betlike kadar Riva'yı kullanmak istediklerini ve maçlarını da İstanbul'daki ya da Kocaeli ve Sakarya'da oynayabileceklerini ifade ettiler

Kahramanmaraş merkezli 7,6 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremi etkilediği iller arasında yer alan Hatay ve Gaziantep'te yer alan iki takımın ligden çekilme kararı almadıkları bildirildi. Hatayspor ve Gaziantep FK, ligin geri kalan kısmıyla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu'na taleplerde bulundu. Tesisleri zarar gören kulüpler, TFF'den öncelikle sığınma talep etti. Riva'daki tesisleri kullanmak isteyen, maçlarını da İstanbul ve yakın illerde oynamayı arzu eden iki kulübün bu talebi federasyon tarafından da olumlu karşılandı.

TFF yönetimi de iki kulübe benzer tekliflerde bulunurken, Riva'daki tesislerini hizmete açtı. Hatayspor, Riva'da konaklamaya başlarken, Gaziantep FK'nın da İstanbul'a gelmesi bekleniyor. İki kulübün ligden çekilmeyi düşünmedikleri ve yaşadıkları felaket nedeniyle küme düşmenin kaldırılması ile ilgili bir istekleri olmayacağı öğrenildi. Hatayspor ve Gaziantep FK sezon sonuna kadar Riva'yı kullanmak istediklerini ve maçları da o hafta boş olan İstanbul'daki statlar ya da Kocaeli ve Sakarya'da oynayabileceklerini belirttiler. Türkiye Futbol Federasyonu'ndan ayrıca bu süreçte tüm masraflarının da karşılanması talep edildi.

Ligden Çekilmiyorlar!

Hatayspor Basın Sözcüsü Mustafa Özat, ligden çekilme gibi bir durumun söz konusu olmadığını ifade etti. Mustafa Özat, DHA'ya yaptığı açıklamada, "Allah'ım bize yardım etsin. Dualarınızı eksik etmeyin, her yerden ölüm haberi alıyoruz. Ligden çekilme ile alakalı bir durum söz konusu değil. Onu düşünecek durumda değiliz. Canımızla boğuşuyoruz. Öyle bir kararımız yok kim dedi böyle bir şeyi bilmiyorum. Biz canımızın derdindeyiz" diye ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER