kiralık bahis sitesi istanbul protez saç

Normalleşme Döneminde Yoğun Bakımdaki Hasta Sayısı İkiye Katlandı: Ölü Sayısı Artabilir

Normalleşme dönemiyle birlikte yoğun bakımdaki hasta sayıları yaklaşık olarak iki katına çıktı, vakalar arttı.

Normalleşme Döneminde Yoğun Bakımdaki Hasta Sayısı İkiye Katlandı: Ölü Sayısı Artabilir

Normalleşme dönemiyle birlikte yoğun bakımdaki hasta sayıları yaklaşık olarak iki katına çıktı, vakalar arttı. Prof. Dr. Kayıhan Pala, "Sıkıntının yoğun bakımlarla sınırlı olmadığını duyuyoruz" açıklamasını yaptı.

s-a5851a262194a0cd222db505e077f36af21b54
Birgün gazetesinden Meral Danyıldız'ın haberine göre, 1 Haziran'da yaşama geçirilen normalleşmeyle birlikte 651'e kadar düşen yoğun bakımda yatan hasta sayısı cumartesi günü 984'e kadar yükseldi.Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Kayıhan Pala, "Kovid-19 hastalığından ölenlerin büyük çoğunluğunu yoğun bakımda yatanlar ve entübe edilen hastalar oluşturuyor. Dolayısıyla buralardaki artışla beraber ölümlerde de bir artış eğilimi karşımıza gelebilir" diye konuştu.

"Türkiye test yapma konusunda DSÖ'nün yaklaşımına sahip değil"

s-2bbc3df4896600645f2c3ad7b3d9fdfb996a8e
Diyarbakır ve Cizre ilk önce olmak üzere Anadolu’nun farklı yerlerinden aldıkları bilgilere kadar yoğun bakımlarda bıkkınlık yaşandığının altını çizen Pala sözlerini şöyle sürdürdü:
"Sıkıntının yoğun bakımlarla sınırlı olmadığını, tekrar bazı minik yerlerde PCR sonuçlarını alma süresinin uzadığını, hasta ve yakınlarının tedirgin olduğunu duyuyoruz. Türkiye başından beri deneme yapma konusunda Dünya Sağlık Durumu Örgütü’nün (DSÖ) önerdiği yaklaşıma sahip değil. Hesaplı, siyasi, turistik bir karar alındığı zaman bunun pandemi yönetiminde bir zaafa yol açması muhtemel. Bu kuvvetsizlik da kendini yoğun bakımda ve entübe edilen sayısındaki yükselme, keza de ölümlerle ortaya çıkarabilir."

Cizre'de yaşanan vaka artışı nedeniyle hastanelerde yer kalmamıştı

Cizre'de Koronavirüs Vakalarında Büyük Artma: 'Hastanede Yer Kalmadı' -

"AVM'lerin açılması artışı destekledi"

s-8799e9c04c6ab0ba491abdfbe343b342de921d
İstanbul Tabip Odası (İTO) Genel Sekreteri Dr. Osman Öztürk ise, "Bilhassa 11 Mayıs’ta AVM’lerin açılması ve 1 Haziran’dan itibaren bütün önlemlerin kaldırılmasıyla olgu sayılarında da yoğun bakım sayısında da her yerde artışa geçildi. Eğer bu şekilde devam ederse tablo kötü. Burada tüm dünyada var olan bir salgından bahsediyoruz ve dünyada tehlike azalmıyor, artıyor. Burada da artmasından endişe duyuyoruz" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER